• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Studniówka 2014

To jeden z tych dni, o których mówimy, że ma miejsce raz w życiu. Większość uczniów wyczekuje go niemalże od początku swojej przygody z edukacją. Studniówka! Niekiedy jest to dla dziewcząt pierwsza okazja, by włożyć balowy strój, a na co dzień luźno ubrani koledzy przyodziewają garnitury, muchy i krawaty. Studniówka roztacza wokół siebie magiczną, radosną atmosferę ze szczyptą stresu i podniosłości. Uczniowie klas trzecich Liceum im. ks.  Stanisława Staszica w Hrubieszowie mieli okazję przekonać się o tym 4 stycznia 2014 roku.

 

Balowy nastrój zawitał na kilka dni przed Wielkim Dniem, gdyż zgodnie z tradycją naszego liceum, maturzyści, rodzice, wychowawcy klas maturalnych rozpoczęli dekorowanie hali sportowej pod czujnym okiem p. profesor Anny Jańczuk. Trudno było zrywać się rano, szczególnie po długim okresie świątecznego odpoczynku i sielanki, jednak wspólnymi siłami niepozorna hala zamieniła się w przepiękną salę balową, która zapierała dech w piersiach każdemu uczestnikowi i wszystkim gościom studniówki. Praca nad dekoracją sali była dla uczniów klas trzecich również okazją do bliższego poznania się i spędzania miło czasu z dala od obowiązków szkolnych - jak to bywa na co dzień.

4 stycznia o godzinie osiemnastej, gdy zaproszeni goście, nauczyciele zajęli miejsca, bal rozpoczął się tradycyjnie polonezem odtańczonym przez 40 par uczniów klas maturalnych. Jego choreografię przygotowała p. Grażyna Temporowicz. Po uroczystym i doniosłym otwarciu studniówki maturzyści, by rozluźnić trochę atmosferę, odegrali przygotowany kabaret nawiązujący do szkolnego życia. Po oficjalnej części balu przyszedł w końcu czas na tańce i zabawę do białego rana, by na całą noc zapomnieć o książkach oraz o nadchodzącym egzaminie dojrzałości.

Studniówka to wyjątkowy dzień dla każdego ucznia nie tylko ze względu na przysłowiowe „sto dni do matury”, ale również dlatego, że jest to dzień, w którym każda młoda osoba może hucznie, podniośle i radośnie uczcić ostatnie chwile trwającej kilkanaście lat edukacji.

Po wielogodzinnej sielance w końcu przyszedł czas, by wrócić do rzeczywistości i ponownie skierować uwagę na szkolne obowiązki, mając przy tym głowę pełną niesamowitych wspomnień.

Galeria zdjęć

Odsłony: 3283

Sukcesy i osiągnęcia

Stanisław Adamowicz w grupie 27 najlepszych maturzystów w Polsce

Tegoroczny maturzysta Staszica, uczeń klasy humanistycznej, Stanisław Adamowicz został wyróżniony jako jeden z 27 najlepszych maturzystów spośród 268 257 zdających w całej Polsce. Staszek został doceniony przez organizatorów Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%” – krakowską fundację „ Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Więcej…

Zawody sportowe

V miejsce w województwie koszykarzy Staszica

Dnia 30 marca 2022 roku w Chełmie odbyła się Wojewódzka Licealiada w koszykówce chłopców.

Więcej…

Ogłoszenia

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

29.09.2022 odbyło się tajne głosowanie w naszej szkole na kandydatów do SU.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Integracja sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Jest procesem, w którym uczestniczą wszyscy uczniowie i wychowawca.

Więcej…