• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Żegnamy tegorocznych maturzystów…

Czasie, czasie – ulatasz, ulatasz!
(S. Ciesielczuk, absolwent 1923)

25 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. S. Staszica odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Rozpoczęło się ono o godzinie 14.00 Mszą Świętą, po której maturzyści w auli szkoły spotkali się z dyrekcją i wychowawcami.

Po oficjalnym powitaniu zebranych przez panią dyrektor Alicję Borkowską głos zabrali przedstawiciele klas drugich, którzy nie tylko przekazali gratulacje i życzenia starszym kolegom (mowę wygłosiła Malwina Łacińska z kl. II d), ale także, w formie montażu słowno-muzycznego przygotowanego pod opieką pani Beaty Trześniowskiej, przypomnieli abiturientom etapy ich edukacji oraz najciekawsze wydarzenia z lat szkolnych (prezentacja multimedialna).
Po tym nastąpiła najważniejsza część spotkania – wręczenie świadectw dojrzałości (w tym 43 z wyróżnieniem) oraz nagród – za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sportowe.
Był to także moment na podziękowania i pożegnanie maturzystów z nauczycielami oraz szkołą (mowę wygłosiła Ola Szczypek z kl. III e).
Wzruszeniom nie było końca…
Wierzymy, że uczniowie kończący „Staśka” wykorzystają zdobytą tu wiedzę, umiejętności oraz będą uparcie dążyć do wyznaczonych sobie celów, dokonując właściwych wyborów i wartości.

Drodzy Maturzyści, pamiętajcie, że: Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali… (JP II)
Powodzenia!

Galeria

Odsłony: 3907

Sukcesy i osiągnęcia

Włącz REC: Radio, Edukację i Czas na rozwój! - zadanie wykonane!

Redaktorzy szkolnego radia RTM Staszic wraz ze Stowarzyszeniem Staszic 31. maja 2023 r. zakończyli realizację zadania publicznego “Włącz REC: Radio, Edukację i Czas na rozwój!” dofinansowanego przez Powiat Hrubieszowski kwotą 5000 zł. Paulina Belina z kl. 3e, Aleksandra Szabat z kl. 3c i Sebastian Borek z kl. 3b pod opieką Pani Joanny Szabat - opiekuna radia RTM Staszic i sekretarza Stowarzyszenia Staszic przez kilka miesięcy cierpliwie i z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania.

Więcej…

Zawody sportowe

Srebro i brąz na zawodach wojewódzkich podczas Festiwalu Sztafet

15 czerwca 2023 roku w Lublinie odbył się Wojewódzki Finał Licealiady w Festiwalu Sztafet. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zajmując miejsca na podium! Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24