• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

„Miłość na wiek się nie ogląda……”

Tak brzmiał tytuł konkursu recytatorskiego, który odbył się 06.12.2013 r. Jak nie trudno się domyślić, tematem przewodnim konkursu była właśnie miłość – uczycie, do którego znajdujemy nawiązanie w wielu wierszach pisanych w różnych językach. Uczniowie gimnazjum i  liceum recytowali w języku rosyjskim. Można było posłuchać oryginalnych interpretacji wierszy znanych rosyjskich poetów, takich jak: A. Puszkin, A. Achmatowa, W. Nikolajewa. Uczniowie ujawniając swój talent recytatorski w ciekawy i przystępny sposób przybliżyli słuchaczom wyjątkowość i niepowtarzalność poezji Rosji.

 

Występy recytatorów ocenili: Pani Jolanta Korneluk, Pani Regina Kopera i ks. Marian Wyrwa. W liryczny nastrój wprowadziły nas piosenki rosyjskie w wykonaniu uczennic z gimnazjum i liceum ( Julia Dąbrowska, Klaudia Majkut, Celina Borusiewicz, Aleksandra Szeląg i Aleksandra Nowosad). Słuchaliśmy utworów zarówno z lat 70-tych („Nadzieżda” Anny German i „Arlekino” Ally Pugaczowej), jak i współczesnych ( „A ty mienia lubisz?”). Imprezę świetnie poprowadzili Klaudia Jasina i Maciek Kozyra poprzedzając występ komentarzem o autorze, bądź samej treści wiersza w językach: rosyjskim i polskim. Wszystkich uczestników konkursu przygotowywały nauczycielki języka rosyjskiego: p. Ludwika Siudyka, p. Małgorzata Łepik, p. Neonila Pawluk.

Oczywiście, zgadnie z regułami każdego konkursu, należało wyłonić zwycięzców. W kategorii gimnazjum: pierwsze miejsce przypadło Klaudii Majkut, drugie – Karolinie Hołdaś, a trzecie zdobyli –   Cezary Olejarz i Weronika Tomaszczuk. W kategorii liceum pierwsze wywalczyła Aleksandra Nowosad, drugie – Aleksandra Szeląg, natomiast trzecie miejsce zajęły Aleksandra Aleksiun i Anita Brzeska. „Staszic” jak zawsze pokazał wysoki poziom.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Organizatorzy

Galeria zdjęć

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie organizuje II Powiatowy Konkurs Wiedzy o naszym Patronie pt. „Myśl społeczna i polityczna ks. Stanisława Staszica”. Zapraszamy do udziału uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

"Reksio i przyjaciele" w naszej szkole.

6 lutego mieliśmy przyjemność gościć Pana Alfreda Matyjaszczyka. Jest on założycielem i prezesem fundacji "Reksio i przyjaciele" znajdującej się w Podhorcach. Ten wielkoduszny mężczyzna daje schronienie zwierzętom po przejściach, zaniedbanym, bezdomnym, chorym i porzuconym. Leczy je, pokazuje że nie wszyscy ludzie są źli i pomaga im znaleźć nowe domy. Ma pod swoją opieką także starsze psiaki, których szanse na znalezienie domu są niewielkie. Umożliwia im przeżycie starości w otoczeniu innych piesków, w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Podczas spotkania Pan Alfred opowiadał nam jak zajmuje się swoimi podopiecznymi, jak stara się zdobywać środki na ich wyżywienie i leczenie. Wspominał także, że potrzebna jest każda pomoc i każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji jego piesków.

Więcej…